16 MARKANIN ORTAĞI OLDUĞU 1V1Y.COM BATTI MI?

0
1v1y
1v1y

16 MARKANIN ORTAĞI OLDUĞU 1V1Y.COM BATTI MI?

16 perakende markasının bir araya gelerek kurduğu e-ticaret sitesi Bir Varmış Bir Yokmuş (1V1Y), Ekim 2011’de faaliyete geçti. Kiğılı, Hotiç, Desa, Göz Grup, Asports, Vitrin Grup, İpekyol, Koton, Diesel, Perabayt, Saat&Saat, Tekin Acar, Derimod, Zeki Triko, Ommedya, Inveon, Dilasima Group’un ortaklığındaki 1V1Y.com çok iddialı sektöre giriş yapmıştı.

1v1y.com’un en önemli özelliği şüphesiz kurucuları: Abdullah Kığılı (Kığılı), Ahmet Can Tarkan (Dilasima Group), Melih Çelet (Desa), Burhan Özkan (Ommedya), Yomi Kastro (Inveon), Yüksel Başesgioğlu (Zeki Triko), Kerem Gözalan (Converse/Asport) Mehmet Hotiç (Hotiç ayakkabı), Ramazan Kaya (Saat & Saat), Sedef Orman (Derimod), Ali Tahsin Özlenir (Diesel Özlenir Giyim), Tekin Acar (Tekin Acar Kozmetik), Nejdet Ayaydın (İpekyol), Yılmaz Yılmaz (Koton), Aysel Balkan Sancaktar (Göz Grup) ve Mehmet Rıza Aytek (Vitrin Grup).

 Sektörde duayen 16 isim bu projeye markalarının gücüyle değil, kendi güçleri ve isimleriyle girdiler. 

1V1Y’nin yönetim kurulu başkanlığını Konkordato ilan eden Hotiç’in eski patronu Mehmet Hotiç, başkan yardımcılığını Abdullah Kığılı üstleniyordu.. Bir Varmış Bir Yokmuş’ isminin seçilmesinin nedeni; 1V1Y’nin sadece bir e-ticaret şirketi olarak değil, aynı zamanda bir marka olarak algılanmasıydı..

Ancak 6 yılda e-ticaret pazarında yaşanan krizden 1V1Y.com da etkilenmiş olacak ki, site artık neredeyse ürün satmayı durdurdu. 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here