Facebook’a Tınder Özelliği Geliyor

0
facebook-tinder

Facebook, Messenger uygulaması için, Tinder mantığıyla çalışan yeni biz özelliği test aşamasına soktu. Facebook listenizdeki arkadaşlarınızla sohbet etmenizi sağlayan Messenger uygulamasında artık sizinle sohbet etmek isteyen insanlar listelenecek ve siz “Evet” ya da “Hayır” gibi cevaplar vereceksiniz. Her iki tarafta birbiri hakkında olumlu düşünüyorsa sohbet penceresi açılacak.

Test aşamasına alınan özelliğin Tinder’dan farkı karşınıza çıkan kişilerin (şimdilik) arkadaş listenizden olması fakat yüzünü bile görmediği kişileri ekleyen ve arkadaş listesi kalabalık olan kişiler için Tinder’dan bir farkı olmayacak.

Snapchat’in Snap atma özelliğinden sonra Tinder’ın eşleşme özelliğini kopyalan Facebook, bir sözcüsü aracılığı ile verdiği demeçte; “İnsanlar sıklıkla Facebook’u arkadaşlarıyla plan yapmak için kullanıyorlar. Bu yüzden, bunu kolaylaştırmak için Facebook uygulamasında çok küçük bir test yürütüyoruz.” şeklinde açıklasa da arkadaşınıza neden teklif gönderip eşleşme bekleyeceğinizin cevabını henüz vermiş değil. Bu nedenle ilerleyen dönemlerde özelliğin geliştirilerek eşleşme yapacağınız kişilerin arkadaş listesi dışına çıkması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here