İyi Parti’nin Dikkat Çeken Google Adwords Reklamları

0

Dünyada insanlar hayatını yavaş yavaş sosyal medyaya taşırken, artık seçim kampanyaları da internet üzerinden yapılıyor… Partilerin bu yenilikçi modelleri kullanması da bizleri sevindirmiyor değil. Partiler afiş, bayrak asma broşür dağıtma gibi klasik yöntemlerin yanında artık sosyal medyayı ve de internetteki diğer platformları etkili şekilde kullanıyorlar.

Siyaset sahnesine henüz geçtiğimiz yıllarda atılan İYİ Parti’de özellikle sosyal medya kullanımı ile diğer partilerin önüne geçmeyi başarıyor. Bunun en büyük örneklerinden biri de sosyal medya olmasa da bu kez Google’a verdikleri reklamlar. Özellikle dün akşam ses getiren bu reklam olayı bir hayli başarılı duruyor.

İYİ Parti’nin verdiği reklamlara örnek verecek olursak; Google arama motorunda “AKP” kelimesini arattığınızda size ilk seçenek olarak, (reklamlı) “Artık daha İyi’si var” ifadelerinin yer aldığı bir sonuç çıkıyor. “Rüya tabiri” aramasını yapan internet kullanıcılarının karşısına da “Kabuslar mı görüyorsun” başlığıyla İYİ Parti’nin tanıtımının yer aldığı link çıkıyor.

Görüntülere şöyle bir bakalım;

 

 

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here